10mm, 75x10x100, Z-2, DJTOL, Carbide milling cutter straight flute, N2ZX1075
SKU
N2ZX1075
€86.42 €71.42
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
10mm, 75x10x100, Z-2, DJTOL, Carbide milling cutter straight flute, N2ZX1075
10mm, 75x10x100, Z-2, DJTOL, Carbide milling cutter straight flute, N2ZX107510mm, 75x10x100, Z-2, DJTOL, Carbide milling cutter straight flute, N2ZX1075
10mm, 75x10x100, Z-2, DJTOL, Carbide milling cutter straight flute, N2ZX1075| SKU | N2ZX1075 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | MDF |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 75 mm |
| Cut Depth Max | 75 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Through milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In