10mm, 50x10x100, Z6, Carbide Sprial Flute Reamers, Carbiden
SKU
REAM-D10-50-100
€60.50 €50.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
10mm, 50x10x100, Z6, Carbide Sprial Flute Reamers, Carbiden
10mm, 50x10x100, Z6, Carbide Sprial Flute Reamers, Carbiden10mm, 50x10x100, Z6, Carbide Sprial Flute Reamers, Carbiden
10mm, 50x10x100, Z6, Carbide Sprial Flute Reamers, Carbiden| SKU | REAM-D10-50-100 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 50 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 2 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In