10mm 35/39x10x80, Z3+1, Milling cutter diamond, carbide body
SKU
EC3H-1035R
€177.87 €147.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
10mm 35/39x10x80, Z3+1, Milling cutter diamond, carbide body
10mm 35/39x10x80, Z3+1, Milling cutter diamond, carbide body10mm 35/39x10x80, Z3+1, Milling cutter diamond, carbide body
10mm 35/39x10x80, Z3+1, Milling cutter diamond, carbide body| SKU | EC3H-1035R |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Alucabond, Plastic, HPL, CFRP, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 35 mm |
| Cut Depth | 39 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 80 mm |
| Fluts | 1+1 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In