10mm 27/34x10x75, Z3 (2+1), Milling cutter diamond, carbide body
SKU
EC3H-1027R
€146.41 €121.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
10mm 27/34x10x75, Z3 (2+1), Milling cutter diamond, carbide body
10mm 27/34x10x75, Z3 (2+1), Milling cutter diamond, carbide body10mm 27/34x10x75, Z3 (2+1), Milling cutter diamond, carbide body
10mm 27/34x10x75, Z3 (2+1), Milling cutter diamond, carbide body| SKU | EC3H-1027R |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | Alucabond, Plastic, HPL, CFRP, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 27 mm |
| Cut Depth | 34 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 1+1 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In