10mm, 22x12x70, Z2, Diamond mill
SKU
PCD2ZX121022
€118.58 €98.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
10mm, 22x12x70, Z2, Diamond mill
10mm, 22x12x70, Z2, Diamond mill10mm, 22x12x70, Z2, Diamond mill
10mm, 22x12x70, Z2, Diamond mill| SKU | PCD2ZX121022 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | HPL, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 12 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Through milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In