10mm, 22x10x72, Z3, EHC573100, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC573100

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius

€18.39 €15.20
Vilnius Stock 1 day
3 qty
YG Europe stock 3d
49 qty
10mm, 22x10x72, Z3, EHC573100, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
10mm, 22x10x72, Z3, EHC573100, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga10mm, 22x10x72, Z3, EHC573100, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
10mm, 22x10x72, Z3, EHC573100, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC573100 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 10.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 72 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |





Log In