1 x 3 x 6 x 38 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03010
SKU
CDRA03010
€21.79 €18.01
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
1 x 3 x 6 x 38 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03010
1 x 3 x 6 x 38 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA030101 x 3 x 6 x 38 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03010
1 x 3 x 6 x 38 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03010| SKU | CDRA03010 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel |
| Sharpen | NO |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Depth | 5 x D |
| Flute Length | 6 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 38 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Cutting Material | HSSPM |
| Series | CDRA03 |
| Is on Sale | No |







Log In