1 x 2,5 x 6 x 47, Z2, end mill HSS-Co8, DIN327, YG, E2570010
SKU
E2570010
€13.39 €11.07
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
23 qty
1 x 2,5 x 6 x 47, Z2, end mill HSS-Co8, DIN327, YG, E2570010
1 x 2,5 x 6 x 47, Z2, end mill HSS-Co8, DIN327, YG, E25700101 x 2,5 x 6 x 47, Z2, end mill HSS-Co8, DIN327, YG, E2570010
1 x 2,5 x 6 x 47, Z2, end mill HSS-Co8, DIN327, YG1, E2570010| SKU | E2570010 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 2.5 mm |
| Cut Depth Max | 2.5 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 47 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 327 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In