1(R0.05)x4x1.5(20)x50, 4G MILL 2FL RIB CR E/M, YG-1
SKU
SEME6101000520E
€45.90 €37.93
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
3 qty
1(R0.05)x4x1.5(20)x50, 4G MILL 2FL RIB CR E/M, YG-1
1(R0.05)x4x1.5(20)x50, 4G MILL 2FL RIB CR E/M, YG-11(R0.05)x4x1.5(20)x50, 4G MILL 2FL RIB CR E/M, YG-1
1(R0.05)x4x1.5(20)x50, 4G MILL 2FL RIB CR E/M, YG-1| SKU | SEME6101000520E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Stainless Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth Max | 20 mm |
| Tool Shank | Cylindrical |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.05 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In