1.98mm, -0 + 0,003, Machine, reamer, HSS-E, Sartorius
SKU
1610300198
€26.62 €22.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 2d.. Please contact before ordering.
1.98mm, -0 + 0,003, Machine, reamer, HSS-E, Sartorius
1.98mm, -0 + 0,003, Machine, reamer, HSS-E, Sartorius1.98mm, -0 + 0,003, Machine, reamer, HSS-E, Sartorius
1.98mm, -0 + 0,003, Machine, reamer, HSS-E, Sartorius| SKU | 1610300198 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 1.98 |
| Flute Length | 11 mm |
| Tool Shank | 2 mm |
| Total Length | 49 mm |
| Fluts | 3 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |







Log In