1,8x3x6x34, end mill, HSS-Co8%, YG, E2553018
SKU
E2553018
€10.36 €8.56
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
25 qty
1,8x3x6x34, end mill, HSS-Co8%, YG, E2553018
1,8x3x6x34, end mill, HSS-Co8%, YG, E25530181,8x3x6x34, end mill, HSS-Co8%, YG, E2553018
1,8x3x6x34, end mill, HSS-Co8%, YG, E2553018| SKU | E2553018 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.80 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 34 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In