1,7 x 3 x 10 x 42 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03017
SKU
CDRA03017
€21.79 €18.01
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
1,7 x 3 x 10 x 42 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03017
1,7 x 3 x 10 x 42 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA030171,7 x 3 x 10 x 42 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03017
1,7 x 3 x 10 x 42 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03017| SKU | CDRA03017 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel |
| Sharpen | NO |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.70 |
| Depth | 5 x D |
| Flute Length | 10 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 42 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Cutting Material | HSSPM |
| Series | CDRA03 |
| Is on Sale | No |







Log In