1.6mm, 4x2x35.5, HSS-Ex Center drill, YG1
SKU
DV333016
€9.85 €8.14
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
40 qty
1.6mm, 4x2x35.5, HSS-Ex Center drill, YG1
1.6mm, 4x2x35.5, HSS-Ex Center drill, YG11.6mm, 4x2x35.5, HSS-Ex Center drill, YG1
1.6mm, 4x2x35.5, HSS-Ex Center drill, YG1| SKU | DV333016 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.60 |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 2 mm |
| Total Length | 35.5 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Cutting Material | HSSE |
| Tool body Material | HSSE |
| Is on Sale | No |







Log In