1,6 x 4 x 2 x 35,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
SKU
D5303016
€65.04 €53.75
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
1,6 x 4 x 2 x 35,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
1,6 x 4 x 2 x 35,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG11,6 x 4 x 2 x 35,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
1,6 x 4 x 2 x 35,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1| SKU | D5303016 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.60 |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 2 mm |
| Total Length | 35.5 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D5303 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In