1,5x7x6x51, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573015
SKU
E2573015
€14.82 €12.25
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
29 qty
1,5x7x6x51, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573015
1,5x7x6x51, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E25730151,5x7x6x51, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573015
1,5x7x6x51, end mill, DIN844, HSS-Co8%, YG, E2573015| SKU | E2573015 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth Max | 7 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 51 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In