1,5x4x6x35, end mill, HSS-Co8%, YG, E2554015
SKU
E2554015
€11.66 €9.64
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
9 qty
1,5x4x6x35, end mill, HSS-Co8%, YG, E2554015
1,5x4x6x35, end mill, HSS-Co8%, YG, E25540151,5x4x6x35, end mill, HSS-Co8%, YG, E2554015
1,5x4x6x35, end mill, HSS-Co8%, YG, E2554015| SKU | E2554015 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 35 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In