1,5x4x2,3-12x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84501512E
SKU
SEM84501512E
€38.47 €31.79
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
65 qty
1,5x4x2,3-12x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84501512E
1,5x4x2,3-12x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84501512E1,5x4x2,3-12x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84501512E
1,5x4x2,3-12x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84501512E| SKU | SEM84501512E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 2.3 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In