1,5x4x1,5-8x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84601508E
SKU
SEM84601508E
€49.62 €41.01
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
1,5x4x1,5-8x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84601508E
1,5x4x1,5-8x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84601508E1,5x4x1,5-8x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84601508E
1,5x4x1,5-8x50, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84601508E| SKU | SEM84601508E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth Max | 8 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.75 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In