1,5x3x6x47, end mill, DIN327, HSS-Co8%, YG, E2572015
SKU
E2572015
€11.07 €9.15
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
30 qty
1,5x3x6x47, end mill, DIN327, HSS-Co8%, YG, E2572015
1,5x3x6x47, end mill, DIN327, HSS-Co8%, YG, E25720151,5x3x6x47, end mill, DIN327, HSS-Co8%, YG, E2572015
1,5x3x6x47, end mill, DIN327, HSS-Co8%, YG, E2572015| SKU | E2572015 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 47 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 327 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In