1,5mmx9x4cx50 ,Z4, end mill long, IPLFE4015-050-V9S4
SKU
6-01-024685
€40.06 €33.11
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
1 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
90 qty
1,5mmx9x4cx50 ,Z4, end mill long, IPLFE4015-050-V9S4
1,5mmx9x4cx50 ,Z4, end mill long, IPLFE4015-050-V9S41,5mmx9x4cx50 ,Z4, end mill long, IPLFE4015-050-V9S4
1,5mmx9x4cx50 ,Z4, end mill long, IPLFE4015-050-V9S4| SKU | 6-01-024685 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 9 mm |
| Cut Depth Max | 9 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | IPLFE4 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In