1,5mmx4x4x50, Z3, Carbide Endmill for aluminum, Korloy, APFE3015-050-S4 H05S
SKU
6-01-029315
€42.64 €35.24
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
23 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
24 qty
1,5mmx4x4x50, Z3, Carbide Endmill for aluminum, Korloy, APFE3015-050-S4 H05S
1,5mmx4x4x50, Z3, Carbide Endmill for aluminum, Korloy, APFE3015-050-S4 H05S1,5mmx4x4x50, Z3, Carbide Endmill for aluminum, Korloy, APFE3015-050-S4 H05S
1,5mmx4x4x50, Z3, Carbide Endmill for aluminum, Korloy, APFE3015-050-S4 H05S| SKU | 6-01-029315 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Aluminium |
| Application | Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | APFE3 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In