1,5mmx4x4cx50 , Carbide end mill, Korloy, IPFE2015-050-S4
SKU
6-01-024573
€32.26 €26.66
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
5 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
27 qty
1,5mmx4x4cx50 , Carbide end mill, Korloy, IPFE2015-050-S4
1,5mmx4x4cx50 , Carbide end mill, Korloy, IPFE2015-050-S41,5mmx4x4cx50 , Carbide end mill, Korloy, IPFE2015-050-S4
1,5mmx4x4cx50 , Carbide end mill, Korloy, IPFE2015-050-S4| SKU | 6-01-024573 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | IPFE2 |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In