1,5mmx4x3cx50 ,Z4, end mill, Korloy, IPFE4015-050-S3
SKU
6-01-024639
€40.06 €33.11
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
0 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
1,5mmx4x3cx50 ,Z4, end mill, Korloy, IPFE4015-050-S3
1,5mmx4x3cx50 ,Z4, end mill, Korloy, IPFE4015-050-S31,5mmx4x3cx50 ,Z4, end mill, Korloy, IPFE4015-050-S3
1,5mmx4x3cx50 ,Z4, end mill, Korloy, IPFE4015-050-S3| SKU | 6-01-024639 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | IPFE4 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In