1,5mm, R0,5, 6x4x50, Carbide end mill, YG1, SEMD9901505E
SKU
SEMD9901505E
€62.82 €51.92
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
22 qty
1,5mm, R0,5, 6x4x50, Carbide end mill, YG1, SEMD9901505E
1,5mm, R0,5, 6x4x50, Carbide end mill, YG1, SEMD9901505E1,5mm, R0,5, 6x4x50, Carbide end mill, YG1, SEMD9901505E
1,5mm, R0,5, 6x4x50, Carbide end mill, YG1, SEMD9901505E| SKU | SEMD9901505E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.50 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In