1,5mm, 6x4cx50, Z4, end mill, Korloy, SPLFE4015-050
SKU
6-01-027916
€58.76 €48.56
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
0 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
10 qty
1,5mm, 6x4cx50, Z4, end mill, Korloy, SPLFE4015-050
1,5mm, 6x4cx50, Z4, end mill, Korloy, SPLFE4015-0501,5mm, 6x4cx50, Z4, end mill, Korloy, SPLFE4015-050
1,5mm, 6x4cx50, Z4, end mill, Korloy, SPLFE4015-050| SKU | 6-01-027916 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In