1.5mm, 4x4x50, Z-4, Carbide, end mill TiXco
SKU
HN55S4015


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
€12.10 €10.00
Vilnius Stock 1 day
11 qty
1.5mm, 4x4x50, Z-4, Carbide, end mill TiXco
1.5mm, 4x4x50, Z-4, Carbide, end mill TiXco1.5mm, 4x4x50, Z-4, Carbide, end mill TiXco
1.5mm, 4x4x50, Z-4, Carbide, end mill TiXco| SKU | HN55S4015 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron, Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | HN55S4 |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |





Log In