1,5mm 4x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
SKU
AL-3E-D1.5-YK30F

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius

€12.54 €10.36
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
1,5mm 4x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
1,5mm 4x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC1,5mm 4x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC
1,5mm 4x4x50 Z-3 Carbide end mill for aluminum ZCC| SKU | AL-3E-D1.5-YK30F |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |





Log In