1.5mm, 4x3x30, Z1 Carbide milling cutter, Carbiden, 631 0150 LT30
SKU
6310150-LT30


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€40.29 €33.30
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
1.5mm, 4x3x30, Z1 Carbide milling cutter, Carbiden, 631 0150 LT30
1.5mm, 4x3x30, Z1 Carbide milling cutter, Carbiden, 631 0150 LT301.5mm, 4x3x30, Z1 Carbide milling cutter, Carbiden, 631 0150 LT30
1.5mm, 4x3x30, Z1 Carbide milling cutter, Carbiden, 631 0150 LT30| SKU | 6310150-LT30 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Alucabond, Plastic, HPL, CFRP |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 4 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 30 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |





Log In