1,5mm, 3x6x39, Z1 End mill for plastic, down-cut, Carbiden
SKU
5210150
€36.14 €29.87
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
1,5mm, 3x6x39, Z1 End mill for plastic, down-cut, Carbiden
1,5mm, 3x6x39, Z1 End mill for plastic, down-cut, Carbiden1,5mm, 3x6x39, Z1 End mill for plastic, down-cut, Carbiden
1,5mm, 3x6x39, Z1 End mill for plastic, down-cut, Carbiden| SKU | 5210150 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth | 6 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 39 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In