1,5mm, 3x6x30 Z1, Carbide milling cutter for plastics, 531 0150 LT30
SKU
5310150-LT30
€37.61 €31.08
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d.. Please contact before ordering.
1,5mm, 3x6x30 Z1, Carbide milling cutter for plastics, 531 0150 LT30
1,5mm, 3x6x30 Z1, Carbide milling cutter for plastics, 531 0150 LT301,5mm, 3x6x30 Z1, Carbide milling cutter for plastics, 531 0150 LT30
1,5mm, 3x6x30 Z1, Carbide milling cutter for plastics, 531 0150 LT30| SKU | 5310150-LT30 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 30 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | PLASTIC-PROFI |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In