1,5mm, 3x6x39, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0150
SKU
5310150
€36.14 €29.87
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d.. Please contact before ordering.
1,5mm, 3x6x39, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0150
1,5mm, 3x6x39, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 01501,5mm, 3x6x39, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0150
1,5mm, 3x6x39, Z1, Carbide milling cutter for plastics, Carbiden, 531 0150| SKU | 5310150 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | PVC Plastic |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 39 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | PLASTIC-PROFI |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In