1,5mm, 2,3-30x70, YG1, 4G, Z4, Carbide end mill for steel, SEME7301530E
SKU
SEME7301530E
€45.05 €37.23
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
14 qty
1,5mm, 2,3-30x70, YG1, 4G, Z4, Carbide end mill for steel, SEME7301530E
1,5mm, 2,3-30x70, YG1, 4G, Z4, Carbide end mill for steel, SEME7301530E1,5mm, 2,3-30x70, YG1, 4G, Z4, Carbide end mill for steel, SEME7301530E
1,5mm, 2,3-30x70, YG1, 4G, Z4, Carbide end mill for steel, SEME7301530E| SKU | SEME7301530E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 2.3 mm |
| Cut Depth Max | 30 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In