1,5 x 7 x 6 x 51, Z2, end mill HSS-Co8, DIN884, YG, E2571015
SKU
E2571015
€14.82 €12.25
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
14 qty
1,5 x 7 x 6 x 51, Z2, end mill HSS-Co8, DIN884, YG, E2571015
1,5 x 7 x 6 x 51, Z2, end mill HSS-Co8, DIN884, YG, E25710151,5 x 7 x 6 x 51, Z2, end mill HSS-Co8, DIN884, YG, E2571015
1,5 x 7 x 6 x 51, Z2, end mill HSS-Co8, DIN884, YG1, E2571015| SKU | E2571015 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth Max | 7 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 51 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In