1,5 x 5 x 6 x 49mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464015
SKU
E2464015
€17.84 €14.74
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
41 qty
1,5 x 5 x 6 x 49mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464015
1,5 x 5 x 6 x 49mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E24640151,5 x 5 x 6 x 49mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464015
1,5 x 5 x 6 x 49mm, HSS-Co8, End mill for aluminum, YG1, E2464015| SKU | E2464015 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Aluminium |
| Application | Plastic |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.50 |
| Flute Length | 5 mm |
| Cut Depth Max | 5 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 49 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSCo |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In