1,30mm grooving insert, left hand, ZCC CT, QC16L13-R02 YBG205
SKU
QC16L130-R02-YBG205
€21.20 €17.52
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 48val.. Please contact before ordering.
1,30mm grooving insert, left hand, ZCC CT, QC16L13-R02 YBG205
1,30mm grooving insert, left hand, ZCC CT, QC16L13-R02 YBG2051,30mm grooving insert, left hand, ZCC CT, QC16L13-R02 YBG205
1,30mm grooving insert, left hand, ZCC CT, QC16L13-R02 YBG205| SKU | QC16L130-R02-YBG205 |
|---|---|
| Maniufacture | ZCC |
| For Material | Stainless Steel |
| Groove Width | 1.30mm |
| Flute Length | 2 mm |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Radius | R0.20 |
| Total Length | 16 mm |
| Insert Code | NO |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Direction | Left |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In