1,3 x 3 x 8 x 40 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03013
SKU
CDRA03013
€21.79 €18.01
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
92 qty
1,3 x 3 x 8 x 40 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03013
1,3 x 3 x 8 x 40 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA030131,3 x 3 x 8 x 40 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03013
1,3 x 3 x 8 x 40 mm, Drill, HSS-PM, universal 30-45HRC, YG1, CDRA03013| SKU | CDRA03013 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel |
| Sharpen | NO |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.30 |
| Depth | 5 x D |
| Flute Length | 8 mm |
| Tool Shank | 3 mm |
| Total Length | 40 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Cutting Material | HSSPM |
| Series | CDRA03 |
| Is on Sale | No |







Log In