1.25x3.15x4x31.5mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373912
SKU
D1373912
€13.29 €10.98
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
35 qty
1.25x3.15x4x31.5mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373912
1.25x3.15x4x31.5mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D13739121.25x3.15x4x31.5mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373912
1.25x3.15x4x31.5mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373912| SKU | D1373912 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.25 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 14 mm |
| Total Length | 31.5 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D1373 |
| Cutting Material | HSS |
| Tool body Material | HSS |
| Is on Sale | No |







Log In