60° 1.25mm 1.6x3.15x31.5, Centering drill, DIN333, HSS-EX, YG1
SKU
DV303912


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€9.10 €7.52
Vilnius Stock 1 day
2 qty
YG Europe stock 3d
615 qty
Only 2 left
60° 1.25mm 1.6x3.15x31.5, Centering drill, DIN333, HSS-EX, YG1
60° 1.25mm 1.6x3.15x31.5, Centering drill, DIN333, HSS-EX, YG160° 1.25mm 1.6x3.15x31.5, Centering drill, DIN333, HSS-EX, YG1
60° 1.25mm 1.6x3.15x31.5, Centering drill, DIN333, HSS-EX, YG1| SKU | DV303912 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.25 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 1.6 mm |
| Total Length | 31.5 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Cutting Material | HSSE |
| Tool body Material | HSSE |
| Is on Sale | No |





Log In