1,25 x 3,15 x 1,6 x 31,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
SKU
D5303912
€61.67 €50.97
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
6 qty
1,25 x 3,15 x 1,6 x 31,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
1,25 x 3,15 x 1,6 x 31,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG11,25 x 3,15 x 1,6 x 31,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1
1,25 x 3,15 x 1,6 x 31,5mm, Centering drill, DIN333, carbide, YG1| SKU | D5303912 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 1.25 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 1.6 mm |
| Total Length | 31.5 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D5303 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In