1,2(0,1)x4x1,8(8)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640120108E
SKU
SEME640120108E
€48.71 €40.26
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
2 qty
1,2(0,1)x4x1,8(8)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640120108E
1,2(0,1)x4x1,8(8)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640120108E1,2(0,1)x4x1,8(8)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640120108E
1,2(0,1)x4x1,8(8)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640120108E| SKU | SEME640120108E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.20 |
| Flute Length | 1.8 mm |
| Cut Depth Max | 8 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.10 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In