1.1mm, 4x3x50, 4G, Z2, YG1, End mill, SEME350164SE
SKU
SEME350114SE
€32.65 €26.98
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
24 qty
1.1mm, 4x3x50, 4G, Z2, YG1, End mill, SEME350164SE
1.1mm, 4x3x50, 4G, Z2, YG1, End mill, SEME350164SE1.1mm, 4x3x50, 4G, Z2, YG1, End mill, SEME350164SE
1.1mm, 4x3x50, 4G, Z2, YG1, End mill, SEME350164SE| SKU | SEME350114SE |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.10 |
| Flute Length | 3 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In