1(0,3)x4x1,5(4)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640100304E
SKU
SEME640100304E
€48.71 €40.26
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
32 qty
1(0,3)x4x1,5(4)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640100304E
1(0,3)x4x1,5(4)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640100304E1(0,3)x4x1,5(4)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640100304E
1(0,3)x4x1,5(4)x50, Z4, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME640100304E| SKU | SEME640100304E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 1.5 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.30 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In