1(0,1)x6x2,5(50)x50mm, End mill, YG1, SEME0101001E
SKU
SEME0101001E
€62.82 €51.92
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
18 qty
1(0,1)x6x2,5(50)x50mm, End mill, YG1, SEME0101001E
1(0,1)x6x2,5(50)x50mm, End mill, YG1, SEME0101001E1(0,1)x6x2,5(50)x50mm, End mill, YG1, SEME0101001E
1(0,1)x6x2,5(50)x50mm, End mill, YG1, SEME0101001E| SKU | SEME0101001E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 1.00 |
| Flute Length | 2.5 mm |
| Cut Depth Max | 50 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.10 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Shoulder milling |
| Is on Sale | No |







Log In