0,8x4x1,2-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500803E
SKU
SEM84500803E
€40.57 €33.53
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
28 qty
0,8x4x1,2-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500803E
0,8x4x1,2-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500803E0,8x4x1,2-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500803E
0,8x4x1,2-3x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84500803E| SKU | SEM84500803E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.80 |
| Flute Length | 1.2 mm |
| Cut Depth Max | 3 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 45 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In