0,8x4x0,8-4x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600804E
SKU
SEM84600804E
€53.63 €44.32
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
0,8x4x0,8-4x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600804E
0,8x4x0,8-4x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600804E0,8x4x0,8-4x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600804E
0,8x4x0,8-4x45, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEM84600804E| SKU | SEM84600804E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.80 |
| Flute Length | 0.8 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 45 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | R0.40 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Profile Milling |
| Is on Sale | No |







Log In