0.8x3.15x2.5x25mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373008
SKU
D1373008
€14.29 €11.81
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
25 qty
0.8x3.15x2.5x25mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373008
0.8x3.15x2.5x25mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D13730080.8x3.15x2.5x25mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373008
0.8x3.15x2.5x25mm, HSS, Center drill, form-R, YG1, D1373008| SKU | D1373008 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 0.80 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 2.5 mm |
| Total Length | 25 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D1373 |
| Cutting Material | HSS |
| Tool body Material | HSS |
| Is on Sale | No |







Log In