0.8x3.15x2.0x25mm, HSS, Center drill, FORM R, YG1, D1363008
SKU
D1363008
€8.20 €6.78
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
0.8x3.15x2.0x25mm, HSS, Center drill, FORM R, YG1, D1363008
0.8x3.15x2.0x25mm, HSS, Center drill, FORM R, YG1, D13630080.8x3.15x2.0x25mm, HSS, Center drill, FORM R, YG1, D1363008
0.8x3.15x2.0x25mm, HSS, Center drill, FORM R, YG1, D1363008| SKU | D1363008 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 0.80 |
| Tool Shank | 3.15 mm |
| Flute Length | 2 mm |
| Total Length | 25 mm |
| DIN | DIN 333 |
| Series | D1363 |
| Cutting Material | HSS |
| Tool body Material | HSS |
| Is on Sale | No |







Log In