0.8mm, 8x0.75, 1.2x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80908
SKU
G9B80908
€34.09 €28.17
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
21 qty
0.8mm, 8x0.75, 1.2x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80908
0.8mm, 8x0.75, 1.2x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B809080.8mm, 8x0.75, 1.2x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80908
0.8mm, 8x0.75, 1.2x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80908| SKU | G9B80908 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.80 |
| Flute Length | 1.2 mm |
| Cut Depth Max | 8 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In