0,7x4x1,4x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME35007E
SKU
SEME35007E
€36.93 €30.52
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
31 qty
0,7x4x1,4x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME35007E
0,7x4x1,4x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME35007E0,7x4x1,4x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME35007E
0,7x4x1,4x40, Z2, 4G, YG1, Carbide end mill with coating, SEME35007E| SKU | SEME35007E |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | 35-55 Hardnet |
| Application | Steel up to 50HRC, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.70 |
| Flute Length | 1.4 mm |
| Cut Depth Max | 1.4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | 4G |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In