0.7mm, 4x0.65, 1.1x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80007
SKU
G9B80007
€34.09 €28.17
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
30 qty
0.7mm, 4x0.65, 1.1x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80007
0.7mm, 4x0.65, 1.1x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B800070.7mm, 4x0.65, 1.1x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80007
0.7mm, 4x0.65, 1.1x4x50, Z2, End mill carbide, TiAlN, G9B80007| SKU | G9B80007 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 0.70 |
| Flute Length | 1.1 mm |
| Cut Depth Max | 4 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In